اشاره: سید حبیب الله موسوی متولد شهر جم ، سابقه 22 سال کار در شهرهای جم،عسلویه، کنگان، بیرم و بخش صحرای باغ با مسوولیتهای امور سیاسی ، دبیرخانه شورای تامین و بخشداری. مسوولیت فعلی : بخشدار بخش صحرای باغ

صحبت نو: جناب آقای موسوی با سپاس از اینکه وقت خود را در اختیار صحبت نو گذاشته اید قبل از هر چیز از بخش صحرای باغ بگویید:
بخشدار:بخش صحرای باغ آخرین بخش تاسیس شده در شهرستان لاراست که با انتزاع دهستان عمادده از بخش بیرم و دهستان صحرای باغ از بخش مرکزی و همچنین روستای دیده بان از بخش گراش و تلفیق آنها در سال1384 تاسیس گردید ویکی از مناطق پر رونقی است که با همکاری خیرین و نیکو کاران منطقه به بخش تبدیل شده و با توجه به پتانسیل های موجود در منطقه حقیقتا" این منطقه استحقاق بخش شدن را داشت که به حمدلله این امر محقق گردید.
صحبت نو: جناب بخشدار بخش صحرای باغ در سال 84 تاسیس شده و در حال حاضر که بالغ بر 3 سال از تاسیس آن میگذرد متاسفانه به دلیل عدم استقرار ادارات کماکان مردم می بایست جهت انجام امور اداری خود به مرکز شهرستان مراجعه نمایند چرا تاکنون در زمینه استقرار بعضی ادارات و یا نمایندگی های آنها توفیقی حاصل نشده است؟
بخشدار: متاسفانه این امر تاکنون صورت نگرفته حتی اداراتی چون ثبت احوال با وجود اینکه وسیله نقلیه آن و همچنین محل دفتر و سایر ملزومات آن نیز تامین گردیده از سوی مسوولین این اداره در شهرستان هیچگونه اقدامی صورت نگرفته که البته در این خصوص در حال پی گیری هستیم که امید است با همکاری شورای اسلامی عمادده و همچنین شورای بخش صحرای باغ وهمچنین قول مساعد مسوولین شهرستان تا پایان امسال مجوز استقرار چند اداره از جمله ثبت احوال و شاخه فرعی کمیته امداد اخذ شود.
صحبت نو: به ثبت احوال اشاره کردید نماینده این اداره قبل از افتتاح بخشداری معمولا" هفته ای یکبار برای انجام امور سجلی اهالی به عمادده می آمد اما متاسفانه در حال حاضر این فاصله زمانی گاها" به چند ماه نیز میرسد این در صورتی است که هم وسیله نقلیه و هم محل دفتر و سایر ملزومات از طرف خیرین تامین شده است چرا چنین است؟
بخشدار: ثبت احوال با توجه به مشکلات کاری که قبل از رمضان با آن مواجه بود وقفه ای را در این خصوص ایجاد کرده بود که البته برای ما قابل قبول نیست و تماسهایی که با مدیر کل نیز صورت گرفته این اداره را موظف کرده بود لااقل هفته ای یکبار در مرکز بخش حضور داشته باشند و به انجام امورسجلی مردم بپردازند. منتها متاسفانه این همکاری از طرف اداره ثبت احوال لارستان صورت نگرفته و کم لطفی هایی مشاهده می شود که ما نیز گله مند هستیم که انشاالله با پی گیر های ما و همت مسوولین شهرستان این مشکلات نیز بر طرف گردد.
صحبت نو: در زمینه استقرار نمایندگی آموزش و پرورش نیز گویا اقداماتی صورت گرفته که این امرنیز تاکنون محقق نشده؟
بخشدار: در خصوص آموزش و پرورش نیز البته بخشهای مجاور بعد از سه یا چهار سال از بدو تاسیس دارای نمایندگی شده اند در اینجا هم ما با اولین مکاتباتی که انجام دادیم وحتی ملاقات حضوری سال قبل با مسوول سازمان آموزش و پرورش؛ ایشان قول مساعد داد که در صورتی که مکاتباتی از سوی شورا و نماینده مجلس انجام گیرد سازمان نیز با نظر مثبت و مساعد آن را منعکس نماید که انشاالله بتوانیم مجوز لازم را اخذ نماییم. در حال حاضر بخشداری کار خود را انجام داده که امیدواریم شورای اسلامی مرکز بخش هم این امر را در دستور کار خود قرار دهند که امید است ظرف سال آینده این امر صورت پذیرد.
صحبت نو: به طور کلی به نظر شما مشکل عدم استقرار ادارات در بخش از کجا ناشی می شود از مرکز شهرستان یا...؟
بخشدار: دولت در حال حاضر بحث کوچک شدن مجموعه خود را در دستور کار دارد منتها اگر از ناحیه شورا و سایر مسوولین بخش و خیرین محترم بحث استقرار نمایندگی ها و دفاتر در بخشها خصوصا" مراکزی که دارای بعد مسافت تا مرکز شهرستان می باشند پی گیری شود و مسوولین شهرستان نیز با نظرمثبت و مساعد به این امر بنگرند و درخواستهای ادارت کل استان نیز تامین شود مطمئن باشید ما شاهد استقرار نمایندگی ادارات در مرکز بخش خواهیم بود.
صحبت نو:آیا ادارات شهرستان در این زمینه با شما همکاری لازم را داشته اند؟ به عنوان مثال آیا تاکنون راسا" اقدام به انجام کاری نموده اند یا خیر از طریق بخشداری به انجام امور می پردازند؟
بخشدار: البته متاسفانه شاهد چند مورد از این قبیل مسایل از سوی برخی ادارات شهرستان بوده ایم و با توجه به اینکه در خصوص کارهای اداری می بابست سلسله مراتب رعایت گردد با فرمانداری محترم و سایر ادارات شهرستان مکاتباتی داشته ایم که درخواستها خصوصا" درخواستهای مهم از ناحیه بخشداری منعکس گردد و ادارات شهرستان نیز بعضا" اموری را انجام ندهند که بر روی آن اتفاق نظر نباشد.
صحبت نو: جناب بخشدار؛ در خصوص شورای حل اختلاف چرا در حال حاضر شورای حل اختلاف عمادده تابع دادگاه بیرم می باشد در صورتی که سایر روستاها تابع مرکز شهرستان می باشند ؟بخشدار: در این خصوص با توجه به اینکه بیشتر امور ما در مرکز شهرستان انجام می گیرد و به آنجا وابسته است ما خواهان آنیم که مسایل قضایی نیز در مرکز شهرستان انجام پذیرد اما از یک طرف نزدیکی به بیرم و از طرف دیگر اینکه عمادده قبلا" تابع بخش بیرم بوده متاسفانه باعث شده که مسایل قضایی ما از آن زمان تاکنون تابع بیرم باشدو با توجه به مکاتباتی که انجام گرفته امیدواریم این امر نیز در دستور کار ریاست محترم دادگستری استان قرار بگیرد و به نحوی این قضیه را حل نمایند که رضایت مندی مردم را به دنبال داشته باشد.
صحبت نو: جناب بخشدار با وجود اینکه سه سال از مساله تاسیس بخش صحرای باغ می گذرد چرا هنوز هم در سربرگ بعضی از شوراها بخش مرکزی قید گردیده؟
بخشدار:در این خصوص قبلا" با شوراهای محترم صحبت شده با توجه به اینکه بعضی از روستاها سابقا" تابع بخش مرکزی بوده و به نظر می رسد سربرگهایی به تعداد زیاد چاپ نموده اند برای جلو گیری از اسراف ما پیشنهاد کردیم این قسمت را اصلاح نمایند و تذکر هم دادیم که حتی المقدور از آن استفاده نکنند.
صحبت نو: در زمینه افت ولتاژ و نوسان برق که در تابستان مشکل اساسی بخش بود چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟
بخشدار:ابتدا جا دارد از زحمات مهندس قنبری مدیریت محترم برق شهرستان و مهندس حدادی مدیرعامل محترم شرکت توزیع تشکر کنم که واقعا" امسال در زمینه کاهش افت ولتاژ و رفع نوسان برق تلاش جدی از خود نشان دادند.ما امسال با وارد مدار شدن پست سیار 132 عمادده بحمدلله مشکل چندانی در زمینه افت ولتاژ نداشتیم و آن مقدار که بوده هم مربوط به شبکه داخلی روستاها هست که در حال حاضر هم وجود دارد. در این زمینه مکاتباتی با مسوولین ذیربط صورت گرفته که انشاالله این مشکلات که بیشتر آنها از سه رشته ای بودن خطوط به خصوص در روستای کارگاه و ضعیف بودن ترانس های برق ناشی می شود تادو سال آتی بر طرف شود.
از طرف دیگر امسال یک ترانس تقویت برق در حد فاصل روستای دهمیان و خلور نصب شده که در زمینه تقویت برق روستاها گزینه مناسبی است. دیگر اینکه خط برق چاههای کشاورزی جدا شده است و همچنین جدا کردن خط مرکز بخش از سایر خطوط از دیگر اقداماتی است که انشاالله در زمینه کاهش مشکلات برق می تواند مفید باشد.
صحبت نو:امسال به خصوص در اوایل سال در این بخش کمبود شدید پزشک در مراکز درمانی به چشم میخورد در این زمینه چه اقداماتی صورت گرفته؟ از طرف دیگر مستحضرید که مرکز درمان بستر عمادده با اعتباری حدود یک میلیارد تومان در حال ساخت می باشد که امید است تا پایان سال به بهره برداری برسد آیا در زمینه تامین پرسنل این مرکز هماهنگی های لازم صورت گرفته؟
بخشدار:بله ما دراواخر سال گذشته و اول سال جاری متاسفانه با عدم وجود پزشک در مرکز بخش مواجه شدیم که نارضایتی مردم را در پی داشت. پی گیری های فراوانی چه از جانب ما چه ازجانب شورا و همچنین فرماندار محترم شهرستان صورت گرفت تا بحث پزشک خانواده پیش آمد ولی با توجه به بحث یکسان بودن حقوق و مزایا طبیعی بود که پزشکان تمایلی به خدمت در مراکز محروم نداشتند که این موضع نگران کننده بود و قرارشد از طریق نماینده محترم مجلس این موضوع پی گیری شود. ولی بحمدالله با پی گیریهای جناب آقای حسنی فعلا" در درمانگاههای بخش پزشک مستقر می باشد..
در مورد مرکز درمان بستر عمادده نیز جا دارد از خیر محترم جناب جاج عبدالرزاق انصاری تقدیر و تشکر شود که انصافا" کار بسیار بزرگی را به انجام رساندند. نسبت به تامین پزشکان این مرکز نیز از طرف دکتر ایمانی قول مساعد داده شده که نهایت همکاری با این مرکز داشته باشند و انشاالله در این زمینه نیز مشکلی به وجود نیاید.
صحبت نو: در بخش صحرای باغ ما شاهد سرمایه گذاری در بخشهای مختلف به خصوص صنعتی در راستای ایجاد اشتغال چه توسط دولت و چه توسط بخش خصوصی نیستیم به نظر شما چرا در این زمینه فعالیتی صورت نمی گیرد؟
بخشدار:در این زمینه واقعیت امر این است که دولت به شکل حمایت از بنگاههای زود بازده و وامهای خود اشتغالی آماده خدمت هست که متاسفانه در بخش صحرای باغ از این طرح استقبال نشد. از طرف دیگر بحث اجرای ماده 13 در این بخش رو به اتمام است. در زمینه ایجاد شهرک صنعتی عمادده نیز اقدامات اولیه صورت گرفته که امید واریم در آینده ای نزدیک این امر صورت پذیرد. منتها در زمینه سرمایه گذاری مردمی انتظار می رود با توجه به طرح تاسیس شهرک صنعتی سرمایه داران در پی اخذ مجوزهای لازم باشند و موافقت های اصولی جهت انجام پروژه های مختلف را بگیرند.
البته در این زمینه از یک موضوع نباید غافل بود و آن اینکه اکثر فعالیتها در این بخش در قسمت کشاورزی بوده که با وجود خشکسالی و کم آبی فراوان این فعالیتها قطعا" جوابگو نخواهد بود و ما باید در کنار بخش کشاورزی به بخش صنعت و غیر کشاورزی را نیز نگاهی داشته باشیم. حتی در این زمینه ما فعالیتهای صنعتی قابل اجرا در بخش را لیست کرده و به شوراها ارائه داده ایم که امیدواریم از این طرح نیز استقبال شده و گام مهمی در زمینه صنعتی کردن این بخش برداشته شود.
صحبت نو: در زمینه احداث سد تنگه قلات که میتواند نقش بسزایی در رفع کم آبی منطقه داشته باشد چه اقداماتی صورت گرفته؟
بخشدار:در این زمینه نیز خوشبختانه توسط جناب آقای ستاره فعالیتهایی صورت گرفته مطالعات مقدماتی آن انجام گرفته ما هم با فرمانداری محترم مکاتباتی داشته ایم و تقاضا کردیم این پروژه را در اولویت قرار بدهند که ایشان هم نظر مساعد دادند و در کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز اعتباری بالغ بر 120 میلیون تومان به این امر اختصاص یافته است.
صحبت نو: جناب بخشدار به عنوان سوال پایانی اولویتهای کار بخشداری را تا پایان سال بر چه مبنایی قرار داده اید؟
بخشدار: اولین بحث یک پارچه کردن آب شرب روستاهای بخش که در حال حاضر توسط شرکت محترم آبفای روستایی لارستان رو به اتمام است.
احداث راه دیده بان به فداغ که نقش مهمی در بیرون آوردن بخش از بن بست دارد و بحث سد تنگه قلات که به جد پی گیر آن هستیم . تاسیس شهرک صنعتی عمادده و استقرار شهرداری در مرکز بخش از دیگر اولویتهایی است که در دستور کار بخشداری قرار دارد
صحبت نو: و صحبت پایانی؟
بخشدار: به نوبه خود از زحمات همه خیرین و مسوولین بخش سپاسگزارم و و برای شما نیز که در امر اطلاع رسانی به مردم فعالیت می نمایید نیزاز خداوند بزرگ توفیق آرزو می کنم.
منبع: صحبت نو ویژه لار آذر

تعداد بازدید: 719 مرتبه | لینک ثابت | تعداد نظرات (3)
نظرات شما (3 نظر)
سيد حسين هاشمي: (دوشنبه، ۱۱ آذرماه ۱۳۸۷، ۶:۳۶ صبح)

باعرض سلام
از زحمات كرانبها وخستكي نابذير جناب بخشدار وهمجنين توضيحات بسيار خوب ودلسوزانهواميدواركننده ايشان تشكروقدرداني داريم از خداوند متعال توفيقات روز افزون ايشان خواستاريم اميدواريم ما نيز بتوانيم به سهم خود در اين راستاهمكاري لازم را داشته و خدمتكزار مردم باشيم

بدون نام: (دوشنبه، ۱۱ آذرماه ۱۳۸۷، ۹:۰۲ صبح)

ضمن تشکر از زحمات بخشدار محترم ، شورای زحمتکش عمادده ، دهیار عزیز و دوست داشتنی عمادده و سایر شوراها و دهیاران خدمتگزار بخش صحرای باغ
یک سوال:
با توجه به صحبت های بخشدار محترم در خصوص ابلاغ طرحهای صنعتی به شوراهای بخش ، آیا تاکنون این طرحها به خیرین و سرمایه داران بخش پیشنهاد و ارائه شده است ؟

یک پیشنهاد
اگر امکان داشته باشد این طرحها را جهت اطلاع رسانی به همشهریان داخل و خارج کشور جهت تشویق به سرمایه گذاری در سایت درج شود.
-----------------------------------------------------------------------
میده چه خبر: دوست عزیز سلام
با تشکر ، پیشنهاد شما را به بخشدار منعکس نموده و سعی خواهیم کرد طرحهای مورد نظر را در سایت به اطلاع همگان برسانیم.

سيدمحمد هاشمي: (دوشنبه، ۱۱ آذرماه ۱۳۸۷، ۱۰:۴۳ بعدازظهر)

من هم از طرف خود وساير دوستاني كه سفارش كردند خدمت جناب بخشدار محترم عرض تشكر
داريم انشاا..موفق باشند

شما هم نظر بدهید
نظر شما پس از تایید مدیریت سایت، منتشر خواهد شد. از توجه و صبر شما سپاسگزاریم.
(شما می‌توانید از تگ‌های HTML نیز، در متن نظر خود استفاده کنید.)


آرشیو مطالب
برای مشاهده آرشیو ماهانه بخش نجوا، اینجا را کلیک کنید.